منو اصلی
صفحه اصلی > جام جهانی کشتی 2006 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 29528
 بازدید امروز : 183
 کل بازدید : 1770122
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/0937


  چاپ        ارسال به دوست

دوستدار دل پاك طالقاني

حاج محمد رضا طالقانی چهره محبوب و دوست داشتنی اهالی کشتی

مجله سرزمین ورزش - سال چهارم - شماره 120 - سه شنبه 24 آبان 90 - صفحه 5

در ورزش ايران آشناتر از او و مردمي تر سراغ نداريم . چهره اي دوست داشتني كه محبت خالصانه اش به خاطر مدال هايش نيست بلكه فراتر از آن و قامت و اخلاق پهلواني اش مي باشد . محمد رضا طالقاني براي كشتي زندگي اش را گذاشت و اگر چه با بي مهري كنار گذاشته شد ولي تا ورزش هست و كشتي ، نامش در خاطره هاست . او را هيچوقت در قامت يك مسئول پر مدعا نديديم بلكه در مردم حل مي شد و همين علت بزرگي اش خواهد بود .

طالقاني را در هنگام برگزاري جام جهاني كشتي آزاد نيك به ياد داريم كه همچون يك مازني در كنار ستاد بود و لحظه اي آرام و قرار نداشت . او از روز اول ايمان داشت كه مازندران توان بر پايي چنين رويداري را دارد و دست آخر هم اشك ريخت و از تلاشي كه به سرانجام رسيد عاشقانه گريست . آنچه مازندرانيها را دوستدار هميشگي طالقاني كرده بي ارتباط با اعتمادي نيست كه همواره به مازندران داشته است . طالقاني با چهره هاي نامي و قديمي ورزش استان همچون ثمر بخش ، مهربان و ... رفاقتي صميمي دارد و از آن سو به توانائي هاي مازندران همه واقف است . او در مازندران زندگي نمي كند و نزديك مان نيست ولي نام و يادش همواره با احترام برده مي شود . سرش سلامت هر كجا كه نفس مي كشد .

 

به نام تو يا كريم

با يه سلام به اندازه يه دنياي به اين فراخي با اين همه ايثار همه شمائي كه بدون نام و نشان در اين سهم بي بديل كه تمامي عرق و افتخار ما را در بر مي گيرد و با تمام خلوص نيت اذعان كنم كه افتخار مي كنم كه اين هماهنگي مابين تمامي ستاره ها و ارگانهاي زيربط كه در اين كار سهم هستند تا مسابقات به بهترين وجهي در پايتخت كشتي جهان يعني مازندران برگزار مي شود و خداقوت من را از طرف تمامي برو بچه هاي فدراسيون كشتي بپذيرد و به من اين اجازه را بدهيد كه در يك سطر عرض كنم كه بخواهم تبريك بگم مازندرانيها به خودشون مثل هميشه ببالند كه حالا ديگر همه جهان به اين عظمت مي بالند .

 

  كوچك همه مردان عالم ورزش

 محمد رضا طالقاني

 84/11/26 

در آستانه برگزاري مسابقات جهاني كشتي آزاد

 

 

 

 


٠٩:٥١ - شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٠    /    شماره : ٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج