منو اصلی
صفحه اصلی > رزومه 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13830
 بازدید امروز : 24
 کل بازدید : 1768064
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0625

سید هادی حسینی در یک نگاه

سید هادی حسینی فرزند سید محمد  متولد 1342 شهرستان سوادکوه (شیرگاه)

تحصیلات و تالیفات

 جامعه شناس - کارشناس ارشد جامعه شناسی ؛ دانش آموخته دانشگاه تهران

ایشان  با عشق و علاقه به تدریس در دبیرستان پرداخت ، سپس با ارتقای مدارج علمی به تدریس دروس جامعه شناسی در  دانشگاه ها مشغول گردید.

حسینی همچنین با کسب تجربه  فراوان و دانش اندوزی  در سالهای خدمت دروس مقابله با فساد اقتصادی - فساد اداری- اهمیت مسئله جمعیت و نقش اقوام و اقلیتهای مذهبی در توسعه پایدار و امنیت اجتماعی کشور و مرزبانی را  برای مدیران دستگاه های اجرایی در وزارتخانه های کشور تدریس نمود.

 

وی دارای تالیفات مختلفی در عناوین گرایشهای ورزشی، آمایش سرزمین ، کانونهای بحران ،  آسیب های استان در زمینه های اجتماعی و اقتصادی جوانان، جانبازان ، خانواده های معظم شهداء ، حقوق زنان و خانواده می باشد.

سوابق سیاسی

حسینی از دوره راهنمایی تحت تاثیر و رهنمودهای پدر بزرگوارش  با نهضت امام(ره) آشنا شد و بعد از پیروزی انقلاب به  عضویت سپاه درآمد و با شروع دوران دفاع  مقدس به منطقه جنگی عزیمت نمود و سالها در کنار دیگر رزمندگان به دفاع از وطن، دین و ملت پرداخت و در این راه تا مرز شهادت پیش رفت و به درجه ی جانبازی نائل آمد .

سوابق فرهنگی- ورزشی

وی در کنار تحصیل ، در فعالیتهای ورزشی و اجتماعی حضور چشمگیر داشت و مسئولیتهای ورزشی متعددی در رشته های فوتبال ، والیبال و کشتی در سطح شهرستان و استان به ایشان سپرده شد.

وی از همان دوران به ورزش پهلوانی کشتی عشق می ورزید .

علاقه وافر او به ورزش و حسن انجام وظایف محوله موجب گردید تا ایشان به سمت مدیرکل تربیت بدنی  استان منصوب گردد و با درایت و پشتکار توانست 6 سال متوالی عنوان مدیرکل نمونه کشور را در دو دولت خاتمی و احمدی نژاد کسب نماید.

شجاعت بی بدیل جوانترین مدیرکل تربیت بدنی کشور موجب شد میزبانی مسابقات جهانی در سال 2006 به مازندران واگذار گردد.

وقتی سید هادی حسینی پیشنهاد دور از ذهن میزبانی جام جهانی کشتی آزاد در سال 2006 را داد تردیدها نسبت به صلاحیت مازندران موج میزد و خیلی ها حتی جسارت کلامی را هم برنمی تابیدند . مازندران و جام جهانی؟ می خواهید ایران زیر سئوال برود؟ فقط او بود که میدانست چگونه باید به آرزوهای دست نیافتنی مازندران و غرور نهفته در زیر چکمه بی توجهی ها پایان داد . شهامتی که بعدها با ترنم دلنشین سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و ریزش قطرات اشک از گونه های مازندرانی های مبهوت و بویژه سید هادی حسینی پدیدار شد.

مازندران جهانی شد ، لقب بحق پایتخت کشتی جهان بنام مازندران نهادینه شد و رافائل مارتینتی رئیس سخت گیر فدراسیون جهانی کشتی (FILA)  زبان به تمجید گشود و نشان لیاقت را تقدیم مردی کرد که لیاقت را برای مازندرانی ها معنا کرد.

ریاست جمهوری وقت ؛ ریاست سازمان تربیت بدنی ، نماینده ولی فقیه ، استاندار  و مردم قدر شناس استان مازندران برخی با اهداء لوح سپاس و بعضی هم با نگاهی مهربانانه از حسینی تجلیل کردند.

تحول شگرف در ورزش مازندران

در زمان تصدی آقای حسینی در ورزش مازندران هر چهار روز یک فضای ورزشی در روستاها و شهرهای مازندران احداث گردید که این اتفاق بعنوان یک رکورد در ساخت و ساز فضاهای ورزشی در سطح کشور محسوب می گردد ، در حالی که پیش از آن  هر سال  5/3 سالن ورزشی در استان مازندران ساخته می شد .

تلاش و جدیت حسینی در ساخت و ساز  فضاهای ورزشی  موجب شد تا در دوران مدیریت وی بیش از 6 برابر 75 سال گذشته  فضاهای ورزشی احداث و مورد بهره برداری قرار گیرد.

از دیگر افتخارات او تملک بیش از 500 هکتار زمین  برای اداره کل تربیت بدنی مازندران بود . بطوریکه در قالب طرحهایی مانند  فجر 25  و فضاهای روباز ورزشی اکثر  روستاهای مازندران صاحب زمین ورزشی شدند.

علمی کردن ورزش مازندران توام با ترفیع ورزش استان از رتبه 16 به رتبه اول کشور ، ایجاد انسجام در ورزش ، ارتقاء سطح علمی کارکنان تربیت بدنی مازندران از خدمات اررزنده  و ماندگار وی به ورزش مازندران به شمار می رود.

برنامه ریزی علمی توام  با شناخت پتانسیل بسیار بالای ورزش مازندران از سوی سید هادی حسینی سبب گردید که اعتبارات ورزشی  به 20  برابر افزایش یابد.

افتخار آفرینی و کسب مدالهای رنگارنگ توسط دلاورمردان و شیرزنان مازندرانی در مسابقات المپیک ، جهانی و آسیایی در رشته های مختلف ورزشی از خاطرات فراموش ناشدنی دوران مدیریت سید هادی حسینی در عرصه ملی می باشد.

 برنامه ها :

تاکید بر توسعه اقتصادی بر اساس چشم انداز 20 ساله استان  مازندران

تاکید بر ایجاد اشتغال برای جوانان ( پسران و دختران)

ایجاد بستر مناسب جهت اشتغال از طریق توسعه کشاورزی نوین

ایجاد بستر مناسب جهت اشتغال از طریق توسعه گردشگری

ایجاد بستر مناسب جهت اشتغال از طریق صنایع پاک

تاکید بر ایجاد فضای امنیت اقتصادی جهت جذب سرمایه گذاران

نگاه ویژه به معیشت و ارتقاء مقام شامخ فرهنگیان

توسعه مشاغل خانگی ویژه بانوان

توسعه ظرفیتهای بالقوه ورزش استان مازندران

 تفکرات :

- اعتقاد و التزام عملی به اسلام ناب محمدی و سیره علوی

- اعتقاد راسخ به اصل ولایت فقیه در زمان غیبت امام عصر (عج)

- اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای توسعه ، تعالی و سربلندی ایران اسلامی

- افتخار به ایران اسلامی با تاکید بر هویت فرهنگ اسلامی- ایرانی

- حسینی است و به اجداد حسینی اش می بالد

- استقلال سیاسی و عدم وابستگی به جناح ها و احزاب ضمن

احترام به اندیشه ها

- اعتقاد بر اولویت جهاد اقتصادی در حال حاضر

- پاینبدی به مکارم اخلاقی - اسلامی

- احترام  به مردم  بعنوان ولی نعمتان جامعه

 مسئولیتها :

مدیرکل تربیت بدنی استان مازندران

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه پیام نور

مدیر کل حراستهای استان تهران

معاون اقتصادی در وزارت

مشاور حوزه معاون اول نهاد ریاست جمهوری

مشاور وزرات نفت

مشاور ارشد فدراسیون کونگ فو جمهوری اسلامی ایران

ناظر بر دستگاههای اجرایی

 عضویت ها :

- عضو شورای تحول بانکهای کشور

- عضو ستاد مبارزه با بحرانهای استان مازندران

- عضو شورای پژوهش استان مازندران

- عضو شورای سلامت استان مازندران

- عضو شورای فرهنگ عمومی استان مازندران

- عضو شورای برنامه ریزی استان مازندران

- عضو شورای اداری استان مازندران

 

 سمت فعلی :

 

- نماینده مردم شریف شهرستانهای قائم شهر،جویبار،سوادکوه و سیمرغ در مجلس نهم