منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1213236
 بازدید امروز : 148
 کل بازدید : 1795729
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1250


  چاپ        ارسال به دوست

اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصادی مورد توجه جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

سید هادی حسینی روز شنبه در نشست واحدهای تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خراسان شمالی، با تاکید بر لزوم توجه به اقتصادی کردن فعالیت های فرهنگی اظهار کرد: همه فعالیت ها در بخش های مختلف فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پیوست اقتصادی داشته باشد.

 

وی افزود: رسیدن به موفقیت در فعالیت های بخش فرهنگ، نیاز به کسب سود برای فعالان دارد.

وی خاطرنشان کرد: واژه های اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد دو واژه کلیدی در فعالیت ها هستند اما در این میان اقتصاد فرهنگ مهم تر است.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود بر استفاده از توان و ظرفیت اهالی هنر در توسعه فرهنگی تاکید کرد.

معاون حقوقی ، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی های اهالی هنر در توسعه فرهنگی باید بیشتر مور توجه قرار گیرد.

حسینی افزود: قرآن باید سرلوحه تمام فعالیت های فرهنگی و هنری قرار گیرد و همه فعالیت ها باید از مبانی قرآنی و این کتاب آسمانی سرچشمه داشته باشند.

وی بر تقویت مراکز و موسسات فرهنگی و هنری تاکید کرد و گفت: برای ایجاد انگیزه در هنرمندان و تقویت برنامه های هنری، برگزاری هفته های فرهنگی باید مورد توجه باشد علاوه بر آن انتظار می رود از ظرفیت اهالی هنر و نیز پتانسیل های نیروی مردمی بیشتر استفاده شود.

حسینی درباره اهداف برگزاری نشست دستگاه های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این دستگاه ها باید تعامل داشته و از ظرفیت های مختلف موجود برای تبادل فرهنگی بهره ببرند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم افزایی فرهنگی در نهادهای زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خراسان شمالی در این نشست کاملا مشهود است و این امر مبارکی برای فعالیت موثرتر و کارآمدتر است.

حسینی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فعالیت های خود نباید وارد سیاست شود گفت: رسالت این وزارت، فراهم کردن بسترهای آرامش بخش در کشور است.


١٠:٤٥ - جمعه ٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٨٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج