منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1213228
 بازدید امروز : 139
 کل بازدید : 1795720
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0938


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار نوروزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون، مدیران و کارکنان معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها

سیدرضا صالحی امیری در این دیدار ضمن شادباش سال نو گفت: رابطه بین صف و ستاد به صورت عمودی است، صف زمانی به موفقیت دست می یابد که ستادی قوی در پشت سر داشته باشد و باید روابط بین صف و ستاد به خوبی تنظیم شده باشد که این امر در دو سطح امکان پذیر است، نخست از راه طراحی ساختار مناسب، دیگر از طریق تدوین شرح وظایف.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تبیین اهمیت معاونت های ستادی و تاثیر پیوند و همکاری آنها برای پیشبرد امور وزارتخانه افزود: این دو معاونت ستادی فعالیت خوبی دارند و تعاملات مثبت و روبه جلو آنها مشهود و در جهت رویکردهای وزارتخانه است .

وی با بیان فعالیت های هر دو معاونت و ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات ارزنده معاونان حقوقی، امور مجلس و استانها و  نیز معاونت توسعه مدیریت و منابع  اضافه کرد: مجلس یک رکن است، حقوقی قلب وزارتخانه است و باید کارآمد و فعال بصورت مستمر در صحنه باشد، امور استانها ٨٠% ظرفیت را به خود اختصاص داده و باید دیده شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانها نیز در دیدار مدیران و کارکنان معاونت مزبور با مقام عالی وزارت ضمن قدردانی از عنایات وی و شادباش سال نو و آرزوی سالی پربار و پربرکت، اظهار امیدواری کرد که سال ٩٦ زیر توجهات حضرت ولی عصر(عج) و زیر لوای تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری سال نو با عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" سال توفیق بیشتر خدمت و جامه عمل پوشاندن به منویات ایشان  و در جهت اهداف دولت در عرصه خطیر فرهنگ و هنر باشد.

سید هادی حسینی یکی از اهداف معاونت حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارتخانه متبوع را تعامل با مجلس شورای اسلامی و اهالی اقتصاد برای تقویت اقتصاد فرهنگ از جمله اقتصاد وقف، اقتصاد حوزه مجازی و اشتغال در حوزه های مختلف دانست.

 

 

وی با اشاره به برنامه ریزی مدون معاونت حقوقی، امور مجلس و استانها در سال جدید افزود: با تقسیم کار دقیق در حوزه مجلس هر کدام از همکاران این حوزه مامور ارتباط با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شدند که این امر زمان پاسخگویی به مطالبات و خواسته های آنها را به حداقل می رساند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استانها،  با اشاره به رویکرد مقام عالی وزارت مبنی بر ضرورت ساماندهی امور کارکنان و بکارگیری افراد توانمند، متخصص، مجرب، متعهد، با انگیزه و با استعداد در رده های مدیریتی وزارتخانه بیان کرد:  تشکیل بانک اطلاعات جامع کارکنان و مقاومت در برابر سازوکارهای پیشنهادی سایر ارگانها، در جهت جلوداری و پیشرو بودن این وزارتخانه در عرصه های بایسته و هم پیوند در زمره برنامه های معاونت حقوقی است .

 

حسینی ادامه داد: در همین پیوند در امور استانها موضوع ارزشیابی مدیران استانها و شهرستانها بصورت جدی در دستور کار قرار گرفته و تا پایان فروردین ماه طرح بانک اطلاعات جامع کارکنان بصورت مدون آماده اجرا می شود تا عزل و نصب ها بر پایه آن باشد و در صورت وجود ظرفیت مناسب در درون از افراد سفارشی بیرون از وزارتخانه خودداری شود.

وی با اشاره به اهمیت کار حقوقی در سطح وزارتخانه افزود: کلیه اسناد و املاک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مجددا پایش می کنیم و برای حفظ آنچه داریم و برگرداندن آنچه در دست دیگران است، بصورت برنامه ریزی شده تلاش می کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو، از زحمات و حمایت های صالحی امیری قدردانی کرد.

علی اصغر کاراندیش به اقدامات انجام شده در ماه های پایانی سال اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم انجام شده، برگزاری کنگره مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از ٢٠ سال با حضور ٧٠٠ نفر از مدیران سراسرکشور بوده است که بر اساس نظرسنجی رضایت حاضران را نیز در پی داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع همچنین به حمایت های مقام عالی وزارت و پیگیری های انجام شده در خصوص تخصیص اعتبار پایان سال اشاره کرد.

کاراندیش در ادامه به ارتباط تنگاتنگ و موثر معاونت توسعه مدیریت منابع و معاونت حقوقی و امور مجلس نیز تاکیدکرد و گفت: ارتباط این دو معاونت از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به موفقیت های قابل توجهی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منجر شده است.

 

 وی اظهار امیدواری کرد که در سال جدید با انسجام بیشتر، در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و دولت محترم اقدامات موثرتری در حوزه فرهنگ و هنر صورت پذیرد.


٢٠:٤٧ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٩٤٧    /    تعداد نمایش : ٩٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج