منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1213238
 بازدید امروز : 153
 کل بازدید : 1795734
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0781


  چاپ        ارسال به دوست

تلاش نافرجام دلواپسان برجام/ وقتی تیر دایه های مهر بان تر از مادر به سنگ می خورد...

خانه ملت؛ سرویس سیاسی؛ در نهایت با دو سال مذاکرات پیاپی و ایستادگی تیم مذاکره کننده کشور مسئله هسته ای ایران به پایان رسید و جهان اعتراف کرد که جمهوری اسلامی همواره پایبند به فعالیت صلح آمیز هسته‌ای بوده است.

اما در مسیر مذاکرات دلواپسانی که نقش دایه مهربان تر از مادر را بر عهده داشتند با مخالف و سنگ‌اندازی تلاش کردند  که مانع به نتیجه رسیدن و پایان یافتن مناقشه 12 ساله هسته‌ای کشور شوند اما رهنمودها و فرمایشات حکیمانه رهبرمعظم انقلاب و حمایت‌های قانونی مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده پرونده هسته‌ای را به نتیجه رسانده و در روز 27 دی ماه امسال برجام وارد فاز اجرایی شد.

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز٬ اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش بی بدیل رهبر معظم انقلاب در حل پرونده هسته ای می گوید قطعا اگر حمایت‌های رهبری در موضوع هسته‌ای نبود٬ افراد دلواپس وزیر امور خارجه را در صحن علنی مورد هتک حرمت قرار داده و وی را به عنوان جاسوس معرفی می‌کردند.

این نماینده مجلس ابا اشاره به رویکرد های گروه‌های دلواپس و منتقد برجام و توافق هسته‌ای گفت: در تفکرات اشتباه این افراد و گروه‌ها همین بس که امروز شاهد تحقق برنامه‌ها و مطالب ارائه شده از سوی تیم مذاکره کننده مانند لغو تحریم‌ها اقتصادی و لغو تحریم سوئیفت هستیم٬ این در حالی است که در ایام مذاکرات٬ گروه‌های مخالف به صورت مداوم اعلام می‌کردند که هیچ یک از وعده‌های کشوری‌های غربی محقق نمی‌شود و تنها ایران است که مجبور به اجرای تعهداتش می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه به اقدامات تخریبی علیه دولت از سوی جریان دلواپس اشاره می کند و می گیود:‌ این گروه‌ها با نسبت دادن آمار و اطلاعات اشتباه به دولت در صدد تخریب و افزایش فشار بر رئیس جمهور بودند تا تیم مذاکره کننده را از ادامه مذاکرات هسته‌ای منصرف کنند٬ اما دولت با استقامت در برابر این گروه‌ها توانست اهداف مدنظر را محقق کند.

پزشکیان افزود: پشتیبانی قاطع و حکیمانه رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای در به نتیجه رسیدن مذاکرات بسیار مؤثر بود٬ به طور مثال دلواپسان و منتقدان تصمیم داشتند که در صحن علنی مجلس‌ از تصویب مصوبه مربوط به تأیید برجام جلوگیری کنند٬ که از طرف رهبری پیغامی برای نمایندگان جهت تصویب مصوبه مذکور آمد.

رهبری معظم انقلاب هنرمندانه، زیبا و مقتدرانه از برجام دفاع کردند

سیدهادی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه عده ای فکر می کردند اگر مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد، به نفع مردم و نظام نیست، اظهار داشت: در مقابل این افراد، گروهی دیگر بودند که سرانجام مذاکرات را به نفع مردم می دانستند.

نماینده مردم جویبار، سوادکوه و قائمشهر در مجلس گفت: گروهی که موافق مذاکرات بودند و اعتقاد داشتند که باید راه بسته بر روی مردم باز شود، موافقان بیشتری در کشور داشتند و در نهایت موفق شدند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عده ای از مخالفان مذاکرات هسته ای فکر می کردند که مقام معظم رهبری مخالف مذاکرات هسته ای و برجام است و همیشه این را مطرح می کردند، در صورتی که واقعیت اینگونه نبود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای متذکر شد: اتفاقا مقام معظم رهبری موافق گشایش راه برای توسعه کشور بودند و در مسیر تحقق این امر کمک های زیادی کردند.

حسینی ادامه داد: ما دلواپسان و مخالفان برجام و مذاکرات هسته ای را سرزنش نمی کنیم ولی از این افراد گله داریم که چرا فکر می کنند، نظر آنها نظر مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم جویبار، سوادکوه و قائمشهر در مجلس با بیان اینکه نظر مردم پیرامون برجام در مجلس مورد توجه قرار گرفت، بیان کرد: رهبری معظم انقلاب هنرمندانه، زیبا و مقتدرانه از برجام دفاع کردند و این مسیر را هدایت کردند. نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی و مردم نیز در این مسیر به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

 

موفقیت در برجام درس خوبی به دلواپسان بود/ دلواپسان از تصمیم نظام برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بی اطلاع بودند

عوض حیدرپور از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با بیان اینکه امروز دلواپسان از اجرایی شدن برجام درس خوبی گرفتند، اظهار داشت: در عالم سیاست، موافق و مخالف وجود دارد اما در موضوع برجام و قضیه هسته ای این نکته حائز اهمیت بود که نظام جمهوری اسلامی تصمیم داشت به مناقشه دو دهه ای موضوع هسته ای ایران با پیش برد مذاکرات پایان دهد که خوشبختانه این امر محقق شد.

دلواپسان به خواسته های خود در به فرجام نرسیدن برجام دست نیافتند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  از اعضای فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، با بیان اینکه برخی افراد در کشور همیشه ساز مخالف می زنند می گوید: در مورد برجام نیز به همین شکل بود و عده ای از به سرانجام نرسیدن برجام  سخن می گفتند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دولت توصیه می کنم توجهی به این گونه مخالفت ها نداشته باشد به دلیل اینکه اگر تحت تاثیر اینگونه جو سازی ها قرار بگیرد به نتیجه نمی رسد.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه دلواپسان به اهداف خود در مورد به فرجام نرسیدن برجام نرسیدند ادامه داد: این عده در فکرکمک به کشور نبوده  بلکه صرفا به دنبال دستیابی به منافع خوشان هستند.

نماینده مجلس نهم تصریح کرد: اجرا شدن برجام نشان داد که تحریم ها فقط یک تکه کاغذ نبوده بنابراین امیدواریم با سیاست تدبیری که دولت در پیش گرفته است راه فعلی ادامه یابد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در عین حال با اشاره به اینکه طبیعی است که هیچ زمانی نمی توانیم به آمریکا اعتماد کنیم افزود: اما دلواپسان برجام منافع گروهیشان اهمیت دارد بنابراین دلواپسی آنها خیلی قابل اتکا نیست.

موفقیت در برجام درس خوبی به دلواپسان بود/ دلواپسان از تصمیم نظام برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بی اطلاع بودند

عوض حیدرپور از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با بیان اینکه امروز دلواپسان از اجرایی شدن برجام درس خوبی گرفتند، اظهار داشت: در عالم سیاست، موافق و مخالف وجود دارد اما در موضوع برجام و قضیه هسته ای این نکته حائز اهمیت بود که نظام جمهوری اسلامی تصمیم داشت به مناقشه دو دهه ای موضوع هسته ای ایران با پیش برد مذاکرات پایان دهد که خوشبختانه این امر محقق شد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نظام با تصمیمی که گرفت توانست با اخذ مصوبات لازم از شورای عالی امنیت، مجلس شورای اسلامی و تایید مقام معظم رهبری مسئله هسته ای را حل کند.

حیدرپور اظهار داشت: با راهنمایی های رهبر معظم انقلاب مذاکرات هسته ای عملیاتی شد و به نتیجه رسید بنابراین اکنون هیچ دلیلی برای اینکه دلواپسان با آن مخالفت کنند وجود ندارد. تنها نکته ای که باید در نظر گرفتن این است که ممکن است طرف مقابل جرزنی کند که مجلس شورای اسلامی با قانون نویسی دولت را ملزم به اتحاذ تصمیم متقابل و متناسب کرد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بر اساس تاکید رهبری کمیته نظارت بر حسن اجرای برجام در شورای عالی امنیت ملی کشور تشکیل شده است و اجرای برجام را رصد می کند. مجلس هم کمیسیون امنیت ملی را مسئول نظارت کرده است بنابراین نباید نگرانی در اجرای برجام و شیطنت های غربی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالفت دلواپسان با فرآیند مذاکرات هسته ای بی مورد و بیهوده بود، تاکید کرد: با اجرایی شدن برجام درس خوبی به دلواپسان داده شد تا دیگر با تصمیمی که نظام گرفته است مخالفت نکنند و در آینده نیز دست به چنین کارهای بیهوده نزنند


٠٨:٥١ - پنج شنبه ١ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١٢٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج