منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1214437
 بازدید امروز : 1035
 کل بازدید : 1797667
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0782


  چاپ        ارسال به دوست

حسینی در موافقت با کلیات طرح جرم سیاسی:

شان آنهایی که تفکر سیاسی دارند رعایت شود

حسینی در موافقت با کلیات طرح جرم سیاسی تاکید کرداین طرح امکان این را فراهم می کند تا شان آنهایی که تفکر سیاسی دارند رعایت شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی دفتر ارتباط مردمی دکتر سید هادی حسینی نماینده قائمشهر،سوادکوه،جویبار وسیمرغ در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی (29دیماه) بررسی کلیات طرح جرم سیاسی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در موافقت و مخالفت با این طرح نمایندگان صحبت کردند.

انصاری:

الان یک بلاتکلیفی و آشفتگی میان جرایم سیاسی و غیر سیاسی وجود دارد

انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حمایت از این طرح گفت: اصل این طرح که تعریف جرم سیاسی است و نحوه رسیدگی به جرم سیاسی ،اقدام مثبتی است.

انصاری ادامه داد:اصل مساله به نظر دولت مثبت است واین طرح شاید گامی به جلو باشد ولی بهتر بود با همکاری بیشتر دولت و مجلس قانونی جامع تر پیدا می کردیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: الان یک بلا تکلیفی و آشفتگی وجود دارد میان جرایم سیاسی و غیر سیاسی ،پرداختن به موضوع مثبت است شاید در جزییات نیاز به اصلاح باشد که بعد از تصویب کلیات ممکن است بعد از یک یا دو سال این اصلاح صورت بگیرد تا کار انجام شود.

ملک شاهی:

بعد از 36 سال نه تعریفی از جرم سیاسی داریم نه شیوه ای برای رسیدگی به آن

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در حمایت از این طرح به اصل 168قانون اساسی اشاره کرد وگفت: این اصل دارای دو فراز است که یک فراز آن مربوط به جرایم مطبوعات و بعدی مربوط به جرایم سیاسی است .

این نماینده مجلس نهم گفت:بعد از 36 سال، نه تعریفی از جرم سیاسی داریم نه شیوه ای برای رسیدگی به آن.

وی درپاسخ به مخالفین این طرح گفت:صحبت از هیات منصفه شد که دراین طرح تعریف نشده است در حالیکه قانون آیین دادرسی کیفری قوانین ما تعریف شد ودر بحث شهروندی نیز این طرح 100% در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی است.

ملک شاهی تاکید کرد: اگر جرم با انگیزه خیرخواهانه وسیاسی باشد این طرح برای حمایت ازاین مجرمین یک سری امکانات در اختیار مجرمین سیاسی قرار می دهد.

وی در پایان افزود :اشخاصی که به ارکان اصلی نظام ، اسلامیت ، ولایت بخواهند تعرضی داشته باشند مورد حمایت این قانون نیستند.

در پایان کلیات طرح جرم سیاسی به شماره چاپ 751 که جهت رسیدگی به کمیسیون قضایی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود ودر جلسات متعدد با حضور کارشناسان ،صاحب نظران و نمایندگان دستگاه های مرتبط مورد بحث وبررسی قرار گرفت به شور علنی مجلس شورای اسلامی گذاشته شد.

از 194 نماینده حاضر در مجلس با 120رای موافق،21رای مخالف و8رای ممتنع کلیات طرح جرم سیاسی تصویب شد.

لازم به ذکر است سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر،سوادکوهةجویبار وسیمرغ از موافقین این طرح بود.

حسینی :

شان آنهایی که تفکر سیاسی دارند رعایت شود

سید هادی حسینی در موافقت با این طرح گفت: این فرصتی است برای افرادی که با نگاه سیاسی بازداشت می شوند تا در بازداشت فرصتی برای کتاب خواندن، روزنامه خواندن وکارهای فرهنگی داشته باشد.

حسینی تاکید کرد:شان آنهایی که تفکر سیاسی دارند رعایت شود

عضو کمیسیون صنعت و معدن در حمایت از این طرح گفت: ممکن است اشکالاتی وجود داشته باشد که در حین اجرا مشخص می شود ودر مراحل بعدی رفع می شود.


١٤:٣٢ - سه شنبه ٢٩ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٠٦    /    تعداد نمایش : ١٢٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج