منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1195712
 بازدید امروز : 132
 کل بازدید : 1768947
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0781


  چاپ        ارسال به دوست

احتمال اعتراض فدراسیون فوتبال به فدراسیون جهانی...


به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدهادی حسینی ‌در واکنش حاشیه سازی های اخیر فدراسیون فوتبال عربستان در رابطه با برگزاری بازی بین تیم های فوتبال این کشور با تیم های ایرانی در زمین بی طرف ، گفت که این اقدامات فدراسیون عربستان تنها با هدف جنجال‌آفرینی و حاشیه سازی است، حال اینکه فوتبال سیاسی نیست بلکه ورزشی برای ارتباط بین ملت ها است.

وی گفت:‌ بازی در زمین بی طرف مربوط به امن نبودن آن کشور است حال اینکه ایران کشوری امن به شمار می آید آن هم در برابر بسیاری از کشورهای منطقه که با جنگ و ناامنی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی گفت:‌ البته حمله ای از سوی چند فرد کم اطلاع و خودسر به سفارت عربستان شده است که ما رفتار این عده معدود را پسندیده نداسته و محکوم می‌کنیم چرا که کشور ما به این گونه رفتارها نیاز ندارد ولی با این وجود این موضوع دلیل بر ناامنی کشورمان نیست به طوری که به سفارت خانه ما در کشورهای دیگر حتی عربستان تعرض شد ولی ما دلیلی نمی دانیم که به این خاطر روابطمان را با این کشورها قطع کنیم.

رئیس فراکسیون ورزش با تاکید بر اینکه فوتبال به عنوان یکی از رشته های ورزشی امری برای ارتباط با ملت ها است و ربطی به جنگ ندارد گفت: ما در شرایطی که سخت ترین تخاصم را با آمریکا داشتیم میزبان ورزشکاران آمریکایی در کشور مان بودیم که این موضوع در مورد ورزشکاران عراقی در دوران جنگ نیز صدق می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حتما فدراسیون فوتبال ایران نسبت به رفتارهای عربستان واکنش نشان می‌دهد گفت: البته نباید در برابر هر صحبت و یا حاشیه سازی واکنش نشان دهیم به نظر ما واکنش عربستان خیلی خنده‌دار است و ما در صورتی که فدراسیون آسیایی وجهانی سوال بپرسند پاسخ خواهیم داد و اطلاعات در اختیارشان می گذاریم.

وی توضیح داد: معمولا AFC بدون بررسی مسأله ای تصمیم‌گیری نمی کند. آن‌ها حتما کارشناسانی را به داخل کشورمان می فرستند تا از شرایط امنیت ایران مطلع شوند.

حسینی اضافه کرد: نظر بنده این است که اگر اتفاقی افتاد باید واکنش نشان دهیم. ما نمی توانیم از پیش قضاوت کنیم پس صبر می‌کنیم که اگر تصمیم عاقلانه ای گرفته شد تن به تصمیمات عاقلانه دهیم و در غیر این صورت به فدراسیون جهانی اعتراض کرده و اعلام می‌کنیم این تصمیم درست نیست و ما به این تصمیم تن نخواهیم داد.

وی با اشاره به قوانین جهانی گفت:‌ طبق قوانین جهانی اگر تیمی برای حضور در بازی فوتبالی امتناع کند نتیجه سه بر صفر اعلام می‌شود. همچنین طبق همین قوانین ورود سیاست در مسابقات نیز باعث حذف آن تیم و یا حتی فدراسیون می‌شود.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه این تصمیمات عربستان تنها با هدف جنجال آفرینی و حاشیه سازی انجام می‌شود گفت: در حال حاضر عربستان مشغول جنگ با مردم بی گناه یمن است و در داخل کشور خود بیش از 40 نفر از مردمانش را به دلیل دفاع از آزادی می کشد که نمونه بارز آن اعدام شیخ نمر آن هم با شمشیر است. رویکردی که امروز مورد پذیرش هیچ ملتی نیست و ما نیز آن را محکوم می‌کنیم.

به گزارش ایسنا؛ حسینی در پایان گفت: مسلما کشورما بزرگ و با عظمت است و عربستان می‌داند ما دوست نداریم با کسی جنگ کنیم حال اگر زمانی لزوم به دفاع باشیم حتما از خودمان دفاع می‌کنیم عربستان نیز کشوری بزرگی نیست که بتواند در مقابل ایران عزیز ما بایستد.

 


١٧:٢٣ - پنج شنبه ٢٤ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٠١    /    تعداد نمایش : ١٠٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج