منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1195721
 بازدید امروز : 142
 کل بازدید : 1768957
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0781


  چاپ        ارسال به دوست

باموافقت وکلای ملت:

 

کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی به تصویب رسید

در حالی که نمایندگان موافق کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی معتقدند باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی به مردم باز شود، نمایندگان موافق می‌گویند این لایحه در حالی ارائه شده که دولت قادر به تامین خسارات حوادث طبیع نیست و این لایحه فرهنگ بیمه را گسترش می دهد.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی دفتر ارتباط مردمی دکتر سید هادی حسینی نماینده قائمشهر،سوادکوه،جویبار وسیمرغ  در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی 21دیماه بررسی کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث در دستور کار وکلای ملت قرار گرفت.

در جریان بررسی این طرح نمایندگان در موافقت و مخالفت این طرح صحبت کردند .

نادر قاضی پوردر نشست علنی امروز (دوشنبه 21 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان نخستین مخالف کلیات لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: کلیات این لایحه خوب اما ناقص است چرا که در آن اماکن تجاری تفکیک نشده و برای اماکن نظامی و اداری تدبیری اندیشیده نشده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین تصریح کرد: هیچ برنامه‌ای برای خاطیان دیده نشده و این امر، محل ایراد است.

 

دولت قادر به تامین خسارات حوادث طبیعی گسترده نیست

 

محمد علیپور در ادامه به عنوان نماینده موافق با لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی گفت: در حال حاضر اگر حادثه‌ای طبیعی خانه مردم را از بین ببرد تمام زندگی آن‌ها تحت الشعاع قرار می‌گیرد لذا باید سازمانی باشد تا زندگی آن‌ها را بیمه کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی همچنین ادامه داد: در حال حاضر بار مالی قضیه بر گردن مردم است و اگر عمق حادثه طبیعی گسترده باشد دولت نیز نمی‌تواند خسارات آن را تامین کند.

 

این لایحه، بیمه شدن منازل مسکونی و تجاری را اجباری می‌کند

 

احمد امیرآبادی فراهانی در ادامه به عنوان دومین مخالف بیان کرد: این لایحه اجباری بوده و اختیاری نیست و همه مردم را مکلف می‌کند منازل مسکونی و تجاری خود را بیمه کنند.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر در تبصره ماده 5 این لایحه که قرار است قانون دائمی شود مبالغی تعیین شده است در حالیکه اعداد و ارقام باید در قانون‌های سالیانه و بودجه بیاید.

 

 

باید حساب ویژه‌ای برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی باز شود

نخل ابراهیمی نماینده میناب ٰجاسک ورودان در موافقت این طرح گفت:بحث بیمه یکی از مهمترین راههای جبران خسارت است .

وی با اشاره به تخصیص 12%بودجه سازمان حفاظت از بحران و کمک 50% به بیمه ایران گفت: در خصوص اقشار محروم وآسیب پذیر تحت پوشش کمیته امداد ودر مورد مکان های دونتی بعد از تصویب کلیات می توان در جزییات بررسی کرد.

عملکرد بیمه گران بسیار نامناسب است ودر این شرایط بیمه همگانی حوادث طبیعی به مصلحت کشور نیست

محمد مهدی مفتح عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ومجلس در مخالفت با این طرح صحبت کرد

نماینده تویسرکان گفت: بحث بیمه همگانی وتحت پوشش قرار دادن مردم تحت پوشش بیمه  بحث مهمی است اما با عملکرد بیمه در کشور ما این تبدیل به هزینه اضافی بر مردم بدون اینکه خدمات ارائه شود

می باشد.

مفتح با اشاره به عدم موفقیت صنعت بیمه در کشور گفت: متاسفانه فرهنگ بیمه در کشور ما عمومیت ندارد و بیمه ها در زمان دریافت پول از مردم سخت گیری های تمام را انجام می دهند و بیشترین پول را می گیرند اما در موقع پرداخت خسارت تلاش می کنند پولی ندهند.

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور ومجلس با اشاره به عملکرد نامناسب موسسات بیمه گرویاداآوری بیان این مطلب در بیمه شخص ثالث ٰ حتی بیمه خودرو گفت:این یک فشار دیگر و هزینه اضافی برمردم است.

در پایان مفتح با اشاره مجدد به وضعیت موسسات بیمه وپرداخت 1%به بیمه مرکزی تاکید کرد :بیمه همگانی حوادث طبیعی به مصلحت کشور نیست.

بروکراسی حاکم به مردم مجال نداده در زمان زلزله‌های مختلف خسارت خود را تحصیل کنند

قاسم جعفری نماینده بجنورد در موافقت با این طرح صحبت کرد

عضو کمیسیون آموزش، ٰتحقیقات وفناوری با اشاره به حدیثی از امام صادق گفت: ایشان فرمودند اگر می خواهید به کمال برسید دین را به خوبی بشناسید وصبر در مصیبت کنید .

وی ادامه داد: چون امروز صحبت از بحران هایی است که می تواند مصیبت هایی به دنبال داشته باشد باید معیشت را تقدیر کنیم من فکر می کنم اتفاق بسیار خوبی افتاده است که باید سپاسگزاری کرد.

جعفری افزود:اگر کلیات این طرح به تصویب برسد احیانا نکاتی که به عنوان ایراد مطرح است در جزییات قابل بررسی است.

وی با اشاره به سیستم  بروکراسی حاکم ونرسیدن مردم به حق خود گفت: زلزله سیستان وبلوچستان ، ورزقان نمونه ی این مطلب است.

نماینده بجنورد با اشاره به بیمه انگورداران خراسان شمالی گفت:هم سرعت مهم است و هم حق مردم را درست دادن.

جعفری با ارائه مثالی گفت: شهروند محترم شما یک تومان می دهد و دولت هم نه تومان این تضمینی برای آینده و قطعا به نفع شهروندان است.

وی در ادامه گفت:برای روستاها 5000ریال شهرهای زیر 50،000نفر مبلغ 7000ریال وشهرهای بزرگ 10،000ریال حق بیمه می باشد.

عضو کمیسیون آموزش با اشاره به مشکل اقتصادی مطرح شده از طرف مخالفین این طرح ادامه داد:

فکر می کنم بیمه لازم است چون شرایط رکود باعث شده حتی خیرین با همه نیت خیری که دارند دستشان بسته باشد و پرداخت بیمه یک حق قانونی برای شهروند ایجاد می کند.

قاسم جعفری افزود: در قبوض ماهانه حق بیمه شهروندان قسطی دریافت وبقیه آن از ماده 10بحران تامین می شود.

موافق لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی در پایان گفت: اینکه به بیمه دولتی سپرده شد چون وقتی بخش خصوصی مثل بیمه آتیه دچار بحرانمی شود شهروندان مغبون نشوند وطرف آنان دولت خواهد بود.

در پایان کلیات این طرح به شور علنی مجلس گذاشته شد که از 222نماینده حاضر در مجلس با119رای موافق و47رای مخالف و12رای ممتنع به تصویب وکلای ملت رسید.

لازم به ذکر است سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه ،جویباروسیمرغ از موافقین لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی است.

با اجباری شدن بیمه مسکن فرهنگ بیمه در کشور گشترش می یابد

حسینی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مجلس گفت:با توجه به اینکه ما در کانون زلزله هستیم و در حوادث طبیعی موارد زیادی پیش می آید که مردم به خاطر عدم آگاهی نسبت به حق خود نمی توانند حق خود را بگیرتد.

هادی حسینی تاکید کرد:با گسترش فرهنگ بیمه در کشور و با اجباری شدن بیمه مسکن نه تنها برای مردم هزینه اضافه نیست بلکه کمک بزرگی است برای محافظت از مسکن مردم.١١:١٠ - دوشنبه ٢١ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٩٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج