منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1195702
 بازدید امروز : 121
 کل بازدید : 1768936
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0625


  چاپ        ارسال به دوست

دولت به جای ادغام تامین اجتماعی بدهی خود را بدهد ...

«سیدهادی حسینی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا با انتقاد از بحث ادغام صندوق‌ها گفت: هر یک از این صندوق‌ها شرایط و ضوابطی دارد و مالکیت بیمه شدگان هر صندوق باید بصورت مجزا و مستق محترم شمرده شود.

وی افزود: اگر صندوق تامین اجتماعی را با صندوق بازنشستگی کشوری یا صندوق نفت یا صندوق نظامی‌ها ادغام کنید، سهم هر کدام و سرمایه‌هایی که آوردند، چه می‌شود؟ تلاش‌هایی که کردند و سرمایه گذاری‌هایی که در بیرون کردند، متفاوت است و حقوقی از بعضی‌ها که تلاش بیشتری کردند، ضایع می‌شود و بالاخره ظلم به آن‌ها می‌شود و حقوقشان نادیده گرفته می‌شود.

نماینده قائم شهر با تاکید بر اینکه اگر هنگام ادغام صندوق‌ها به دقت بررسی کنند و حقوق کسی نادیده گرفته نشود اشکال ندارد، گفت: ولی به نظر می‌رسد که دولت به جای اینکه در فکر ادغام صندوق‌ها باشد، بهتر است در فکر این باشد که بدهی‌های خود را به صندوق‌ها مثلا صندوق تامین اجتماعی که مبلغ کلانی شده است، بدهد.

حسینی با تاکید بر اینکه نقش نظارتی دولت‌ها بسیار کم بوده است، گفت: اگر از ابتدا براین پرداخت‌ها نظارت صورت می‌گرفت، الان وضعیت صندوق‌ها این گونه نبود.

وی با انتقاد شدید از سوءمدیریت مدیران تامین اجتماعی در دولت گذشته گفت: اگر کارگاهی یک ماه سهم حق بیمه را پرداخت نکند، سازمان تامین اجتماعی دفترچه بیمه شده را تمدید نمی‌کند و اگر کارفرمایی لیست را رد نکند، به سرعت بازرس می‌فرستند، در حالی که دولت هیچگاه توجهی در مورد بدهی‌های خودش به تامین اجتماعی و صندوق‌ها نداشته و مسوولان سازمان هم اعتراضی نکرده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه این گفتگو با تاکید بر اینکه در اثر غفلت و کم توجهی دولت، خیلی از صندوق‌ها دچار آسیب شده‌اند، گفت: اگر این بدهی‌ها از ابتدا حساب کنید، واقعا نمی‌دانیم چند صد هزار میلیارد می‌شود. اما بزرگ‌ترین رقم ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید به سازمان تامین اجتماعی بدهد.

حسینی با تاکید بر اینکه اموال و درآمدهای سازمان تامین اجتماعی حق الناس است، گفت: این پول کارگر بیمه شده‌ای است که چندین سال است همکاران بازنشسته او می‌خواهند همسان سازی حقوق برای او اجرا شود و سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند. به عبارت بهتر سازمان نمی‌تواند پول خودش را از جیب دولت در بیاورد.

وی گفت: این بدهی دولت متعلق به کارگر بیمه شده و بازنشسته‌ای است که در معدن کار کرده و ۱۸۰۰م‌تر زیر زمین رفته تا استخراج کند. این بدهی دولت حق کارگری است که مقابل آتش ۱۰۰۰درجه‌ای فولاد کار کرده است و الان باید مقابل مجلس بایستد تا حقوق یک ماه خودش را با هزار التماس بگیرد. اصلا هیچ کجای دنیا هیچ ظالمی در حق طرف مقابل خود چنین برخوردی نمی‌کند.

نماینده قائم شهر با تاکید بر اینکه هیچ انسانی در حق دشمن خود چنین برخوردی نمی‌کند که الان ما در کشور با کارگران برخورد می‌کنیم گفت: وقتی کارگران معادن یا فولاد یا دیگر بخش‌ها با من تماس می‌گیرند و در جلساتشان شرکت می‌کنم، واقعا چیزی برای گفتن ندارم.


١٥:٢٨ - يکشنبه ١٣ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٨٣    /    تعداد نمایش : ١١١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج