منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1195683
 بازدید امروز : 99
 کل بازدید : 1768914
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0625


  چاپ        ارسال به دوست

وزارت خارجه با مذاکره در زمینه حقوق‌بشر و قرار دادن اطلاعات درست در اختیار احمدشهید حاشیه سازی علیه جمهوری اسلامی را کاهش دهد ...

سید هادی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره ملاقات نماینده وزارت امور خارجه با احمد شهید در ژنو و نیویورک گفت: احمد شهید یکی از کسانی بود که به شدت با شرایط حقوق بشر در ایران مخالفت کرده است، مخالفت های او شبیه عناد بوده و همیشه معاندانه با این مسئله برخورد کرده است.

تغذیه احمد شهید از مخالفان نظام

نماینده مردم قائم شهر در مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص دلایل عناد احمد شهید با ایران اظهار داشت:  یکی از دلایل این نوع رفتار می تواند تغذیه اطلاعاتی احمد شهید از سوی مخالفین نظام جمهوری اسلامی باشد. بنابراین مذاکره و گفت و گو از سوی جمهوری اسلامی با این گزارشگر ویژه می توان اطلاعات درستی در اختیار آن قرار دهد تا رویه عناد را تغییر داد.

وی توصیه کرد: در این مذاکره باید دقت داشت که احمد شهید تا امروز از سر انصاف و عدل با کسی مصاحبه نکرده است. او در سنوات گذشته تنها از سوی گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران  تغذیه می شد و تحت فشار بمباران اطلاعاتی معاندان قرار داشت. بنابراین به نظر می رسد هدایت احمد شهید کار سختی باشد اما با این دیدگاه که ایران به تکلیف خود عمل کرده است،لازم می دانم گامی برداشته شود.

وزارت خارجه اطلاعات درست را در اختیار احمد شهید قرار دهد

این نماینده اعتقاد دارد که لازم است وزارت خارجه اطلاعات درستی در اختیار احمد شهید قرار دهد چرا که او با تهیه گزارش هایی علیه ایران خود را به برند تبدیل کرده است.

حسینی با بیان اینکه مذاکره با احمد شهید در زمینه حقوق بشر از وظایف وزارت امور خارجه است، تاکید کرد: متاسفانه در این زمینه حساسیت هایی در داخل کشور وجود دارد این در حالی است که امام (ره) در وصیت نامه خود از وزارت امور خارجه اسم برده است بنابراین این  وزارتخانه موظف است هر جا اشکالی وجود دارد، ورود کند تا مخالفت ها را نسبت به نظام جمهوری اسلامی در دنیا کاهش دهد.

حساسیت داخلی در زمینه حقوق بشر کاهش یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران باید همه نوع حکمت ها ارتباط داشته باشد، اظهار داشت: باید حساسیت های داخلی در زمینه حقوق بشر کنار گذاشته شود و در مقابل از وزارت امور خارجه کشور سوال شود چرا در این موضوع ورود نمی کند و با مذاکره نگاه غلط دنیا را به واسطه گزارشهای احمد شهید تغییر نمی دهد.

عضو فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور در موضوع مذاکرات و برجام خوب عملکرده است، اظهار داشت:به نظر می رسد اکنون که برجام به سرانجام رسیده لازم است وزارت خارجه در موضوع حقوق بشر ورود کندو با مذاکره و گفت و گو مخالفت های بین المللی را با وضعیت حقوق بشر در ایران را تغییر دهد.


٢٠:٢٤ - چهارشنبه ١٨ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج