منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1149822
 بازدید امروز : 111
 کل بازدید : 1705518
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/0932


  چاپ        ارسال به دوست

حسینی، نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در گفتگو با دیارسبز:

تغییرات مدیریتی در سطوح سیاسی استان به اندازه ای بود که بخواهیم از نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ درباره آن، مباحثی را جویا شویم. دکتر سید هادی حسینی که از طرف نمایندگان مازندران عضو شورای برنامه ریزی استان است پیش تر در جلسه شورای برنامه ریزی استانداری ضمن انتقاد شدید از مطرح کردن شایعه تغییر استاندار، از ثبات مدیریتی دفاع کرده و آنرا مقدمه پیشرفت و توسعه خواند.

این روزها که چند ماهی به انتخابات حساس مجلس دهم مانده، اوضاع سیاسی استان پس از سفر ریس جمهور آرام آرام به سوی آرامش رفته و تشنجات یک ماه اخیر در حال فروکش است. تشنجاتی که سر لیست آن بحث تغییر استاندار مازندران، خبر استعفای دو معاون استاندار، چندین تغییر در سطح مدیران کل استانداری و فرمانداری ها بود. در روزها و هفته های اخیر رسانه های بسیاری با رویکردهای متفاوت به این مباحث پرداختند. برخی با زدن تیترهای داغ برای جلب مخاطب و برخی نیز از روی دلسوزی برای ثبات و توسه استان.

اینگونه بود که دیارسبز مطابق رسالت خود در روز بارانی آغاز هفته به گفتگو با سید هادی حسینی نشسته و نظرات وی را جویا شد. وی کسی بود که پس از انتخابات 92 و پیروزی تدبیر و امیدی ها، یکی از نامزدهای استانداری مازندران در کنار ربیع فلاح و کیومرث نیازآذری بود. اما امروز از ثبات مدیریت دفاع کرده و عنوان می دارد: «باید به استانداران وقت داد تا بتوانند برنامه هایشان را اجرا کنند. متأسفانه عمر مدیریتی استانداران در مازندران 10 ماه بوده که این بزرگ ترین آسیب را بر استان وارد کرد. از این رو است که می شود گویی دستانی وجود دارند که نمی خواهند مازندران به ثبات برسد». 

این نماینده مردم در مجلس نهم ضمن اشاره به اظهارات خود در جلسه پیشین شورای برنامه ریزی استان، گفت: برخی گمان کردند که من از شخص استاندار حمایت کردم. اما در واقع من از جایگاه استاندار و استان حمایت کردم. چرا که متأسفانه متوسط عمر مدیریتی استانداری مازندران در ادوار پس از انقلاب 10 ماه بوده است. هر وقت یک نفر استاندار شد از فردایش صحبت ها برای تغییر وی شروع شد. این درست نیست. مدیریت ثبات می خواهد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: استانداران گذشته مازندران یا غیربومی و ناآشنا بودند و یا بومی و آشنا. استانداری که غیربومی و ناآشنا باشد پس از مدت یک سال با حال و هوای استان آشنا شده و بر اوضاع مسلط می شود. چون داده های ورودی به صندوق وی زیاد است. اما حالت دیگری نیز وجود دارد. اگر استانداری بومی باشد اما بر اوضاع مسلط نباشد، او هم پس از مدت یک سال مسلط خواهد شد. باز هم به دلیل همان اطلاعاتی که به او داده شده و در کاسه اش ریخته می شود. در هر دو مورد استانداران پس از مدت یک سال پخته می شوند.

حسینی با بیان اینکه در مازندران نمی گذاشتند عمر مدیریت استانداران زیاد باشد، تصریح کرد: دستانی وجود دارد که خواسته یا ناخواسته نمی خواهند مازندران به ثبات برسد. استانی همچون مازندران با این مقدار ظرفیت های توسعه اعم از آب و هوای خوب، نیروی انسانی، نزدیکی به مرکز کشور، دریای مازندران، طبیعت و مواردی از این دست چرا توسعه نمی یابد؟ چون بر این منابع و ظرفیت ها مدیریت صحیحی صورت نمی پذیرد. چون متوسط عمر کسی که می خواهد مدیریت کند 10 ماه است. هر مدیری برای چیدمان برنامه هایش باید حداقل یک سال فرصت داشته باشد.

وی توضیح داد: ما در کشوری زندگی نمی کنیم که همه چیز با برنامه ریزی قبلی باشد. پس از استاندار شدن یک نفر، تازه وزیر کشور می آید می گوید برنامه بنویس. در صورتی که باید گفت بیا این برنامه و تو شیوه های اجرایش را بنویس. چون ما برنامه محور نیستیم هر کس که مدیر می شود یک برنامه می دهد. این موضوع از کم حوصلگی فرهنگی ما نشأت می گیرد. شما شهرهایی را ببینید که ادوار نمایندگی اش تکرار شد؛ در این شهرها پیشرفت و توسعه بیشتر حاصل شد.

هر کس کت و شلوار می پوشد می گوید نفر بعدی استانداری منم!

حسینی ضمن انتقاد از فضای ایجاد شده در رسانه های استان، گفت: هر وقت کسی استاندار شد همان روز اول گروهی کت و شلوار می پوشند که نفر بعدی منم. این گروه به کمک برخی رسانه ها شایعه ایجاد کرده و فضا را متشنج می کنند. این کار موجب عقب ماندگی می شود. کمترینش را در همین سفر رییس جمهور به استان دیدیم.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ ادامه داد: آقای رییس جمهور به استان آمده و اعتباراتی را تصویب کرد. مدیران باید برای اینکه مصوبات سفر رییس جمهور را در حوزه های مختلف اعم از راه، کشاورزی و ... اجرا کنند بسیج شوند. اما از فردای سفر رییس جمهور اگر شایعه کنیم که استاندار می رود چه اتفاقی می افتد؟ حداقل پیامد آن این است که مدیران نسبت به تصمیمات سفر رییس جمهور بی تفاوت می شوند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس نهم افزود: خودم از وزارت کشور هم آقای مقیمی و هم آقای امیری پرسیدم هر دو گفتند تغییر استاندار صحت ندارد. ما نمایندگان مردم مازندران به عنوان عقلای قوم باید در جهت ثبات حرکت کنیم. اگر قرار است تغییری صورت گیرد نیازی به بوق و کرنا و بلندگو دست گرفتن نیست. وزارت کشور مطابق برنامه خودش چنین کاری را انجام خواهد داد. چه لزومی دارد که تشنج آفرینی کنیم؟ اگر استاندار بخواهد تغییر کند فقط وزارت کشور می تواند تصمیم بگیرد. اینکه بعضی ها دائماً تشت و لگن بگذارند که این می خواهد عروس شود آن می خواهد داماد شود هیچ فایده ای ندارد.

وی با انتقاد از برخی رسانه ها که روی آتش تنش ها نفت می ریزند، یادآور شد: دوستان در رسانه ها نباید آتش بیار معرکه شوند. آنها باید در جهت ثبات حرکت کنند. مطبوعات باید آینه ای باشند برای اینکه مردم به شکل شفاف اوضاع پیرامون را مشاهده کنند. اگر رسانه ای در جهت دامن زدن به تنش ها حرکت کند یعنی برای بی ثباتی استان قدم برداشت است.

حسینی در پایان ضمن تقدیر و ابراز خسته نباشید به واحدی فرماندار سابق ساری، حسین زادگان را مدیری شایسته و توانا قلمداد کرده و گفت: این انتصاب را به ایشان تبریک می گویم. حسین زادگان مدیری باتجربه است که ساری را به خوبی می شناسد. امیدوارم فضای ساری همچنان فضای آرام باشد.

وی از انتصاب ابراهیمی به عنوان مدیرکل سیاسی استانداری استقبال کرده و حسن نژاد را نیز مدیری پخته دانست. اما حسینی از برخی انتصاب ها در حوزه انتخابیه خود (قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ) انتقاد کرده و عنوان داشت: در عین اینکه برخی انتصاب ها از طرف استانداری خوب بود، متأسفانه استانداری در برخی موارد در حوزه انتخابیه ام خوب عمل نکرد. 


١٨:٤٩ - پنج شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٣٥    /    تعداد نمایش : ١٠١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج